You are currently viewing Białe spodnie – jak wybrać idealne?

Białe spodnie – jak wybrać idealne?

Białe spodnie. Każdego roku, gdy zaczyna się sezon wiosna – lato, większość z Nas staje przed wyzwaniem. Jakie wybrać i gdzie kupić idealne, białe spodnie?

Wybór klasycznych jeansów bywa trudny, a co dopiero w kolorze białym!! Białe spodnie, to idealna baza na lato, która pozwala tworzyć dziesiątki udanych stylizacji.

Czy białe spodnie naprawdę pogrubiają?

Główną przyczyną tego, że rezygnujemy z noszenia białych spodni jest przede wszystkim obawa przed tym, że będą nas pogrubiać. Owszem, jasny dół, może powodować optyczne “powiększenie” dolnej części ciała, ale są pewne sposoby, aby tego uniknąć i wyglądać w nich dobrze.

Biały ‘total look’

Monochromatyczne zestawy sprawiają, że sylwetka prezentuje się szczuplej. Jeden kolor, nie jest w stanie ‘pociąć’ sylwetki. Dzięki zestawieniu białych spodni z białą górą (np. jedwabną koszulą),  Twoja stylizacja będzie wyglądała luksusowo i drogo, ale także nada sylwetce lekkości. Biały ‘total look’, to klasa sama w sobie.

Biały i czarny kolor to dwie podstawowe barwy, które znajdują się w każdej garderobie. Przeczytaj o mocy koloru czarnego oraz o jego symbolach:  ‘Czarny kolor. Symbole i znaczenie w modzie.’ 

Spodnie z wyższym stanem 

Nie ma nic gorszego niż spodnie z niskim stanem! Osobiście, nie wyobrażam sobie teraz noszenia, tak zwanych, ‘biodrówek’, które zaczęły być popularne od roku 2000. Białe spodnie z wyższym stanem, pozwolą na ukrycie, niedoskonałości sylwetki. Nosząc modele spodni z niskim lub standardowym stanem, niedoskonałości mogą być bardziej widoczne. Poza tym, spodnie z wysokim stanem wydłużają nogi, dzięki czemu sylwetka optycznie staje się szczuplejsza!

Białe spodnie w zestawie ze wysokimi obcasami  

Wysokie obcasy potrafią dodać szyku i elegancji, ale także optycznie wyszczuplić sylwetkę. Zestawiając białe spodnie z wysokimi obcasami, nie musisz się martwić, że jasny kolor Cię pogrubi. Noszenie wysokich obcasów sprawia, że sylwetka wydaje się szczuplejsza, automatycznie się prostujemy a brzuch, pod wpływem wysiłku, napinamy.

Liczy się odpowiedni materiał 

Wybierając białe spodnie, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Podczas przymierzania, warto sprawdzić czy jest wystarczająco gruby. Zbyt cienka tkanina, może nie poradzić sobie z ukryciem niedoskonałości skóry. Istotnym jest, aby tkanina nie prześwitywała.  Grubszy materiał, zawsze będzie bardziej odpowiedni, aby ukryć mankamenty sylwetki i ją wymodelować. 

Dopasowany fason białych spodni 

Nie jest prawdą, że obszerne i luźne ubrania pozwalają ukryć mankamenty sylwetki i wyglądać szczuplej. Sama wielokrotnie popełniałam ten błąd. Nosiłam luźne fasony, gdyż wydawało mi się, że powinnam zakryć moją pupę czy brzuch.

Zakładając białe spodnie np. z szeroką nogawką, sylwetka optycznie się powiększy. Jeśli wydaje Ci się, że masz zbyt masywne uda i wybierzesz bardzo luźny model spodni, uzyskasz odwrotny efekt. Nogi będą wyglądać na większe niż są w rzeczywistości!

Nie popadajmy jednak w skrajności, zatrzymajmy się gdzieś w połowie 🙂 Wybieraj dopasowane białe spodnie, ale jednocześnie takie, które nie będą zbyt obcisłe. 

Znalezienie idealnych białych spodni to spore wyzwanie, warto więc mierzyć i sprawdzać jak najwięcej modeli. 

Zobacz ostatnie wpisy:

Leave a Reply