You are currently viewing Przegląd szafy ze stylistką. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić!

Przegląd szafy ze stylistką. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić!

Przegląd szafy ze stylistką. Czym jest? Ile trwa? Jak wygląda cały proces? Dlaczego warto robić regularnie przegląd szafy? Na te wszystkie pytania, odpowiem w artykule poniżej.

Przegląd szafy ze stylistką, na czym polega?

Przegląd szafy ze stylistką to proces, dzięki któremu w Twoja garderoba stanie się bardziej praktyczna i łatwiej będzie Ci komponować stylizacje. Zostaną w niej tylko te rzeczy, które naprawdę pasują do Twojej sylwetki, do typu kolorystycznego oraz stylu życia.

Z pomocą stylistki, z ubrań i dodatków, które już masz w garderobie, zostaną stworzone dla Ciebie nowe stylizacje. Dowiesz się jaki jest Twój typ sylwetki oraz w jakich kolorach wyglądasz najkorzystniej. Dostaniesz także listę rzeczy, których brakuje w Twojej garderobie.

Duże ilości ubrań, nie gwarantują że zawsze skomponujesz idealną stylizację. Przesyt w garderobie, może spowodować problemy z wyborem. Być może część rzeczy jest zniszczona i trzeba się ich pozbyć? Sfilcowane swetry, bądź zszarzałe koszule nie są Ci potrzebne. Może Twoja sylwetka się zmieniła i nie wszystko, co znajduje się w Twojej szafie do Ciebie pasuje? Część fasonów, może być już niemodnych, warto to zweryfikować z ekspertem.

Jak wygląda i ile trwa przegląd szafy ze stylistką?
Rozmowa

Przegląd szafy ze stylistką, odbywa się w Twoim domu. Jednak, jeśli chcesz poznać mnie przed zakupem usługi, umów się na bezpłatne spotkanie. Sprawi to, że poczujesz się bardziej komfortowo.

Zaczynamy od rozmowy. Opowiesz o stylu życia jaki prowadzisz, o Twoich upodobaniach, ulubionych kolorach oraz fasonach. Możesz także pokazać mi zdjęcia inspiracji, które kolekcjonujesz. Jeśli jest coś, co stwarza Ci najwięcej problemów w odniesieniu do Twojej garderoby, także o tym powiedz. Może przed Tobą jakieś ważne wydarzenie albo zmiana w życiu? To bardzo dobry wstęp do rozpoczęcia pracy nad garderobą.

Możesz czuć się swobodnie. Zdaje sobie sprawę, że to trudne, kiedy poznajemy nowe osoby, ale wiedz, że nie oceniam, nie narzucam niczego.

Typ sylwetki i kolory

Przegląd szafy, warto poprzedzić analizą sylwetki i typu kolorystycznego.

Jest to pomocne, ponieważ poznasz mocne i słabe strony swojej sylwetki. Dzięki temu, będzie Ci łatwiej dobierać odpowiednie fasony, które uwydatnią zalety i ukryją niedoskonałości.

Twój kolor skóry, włosów i oczu, powinny być podkreślane odpowiednimi kolorami. Sprawdzimy, w jakich odcieniach Twoja twarz promienieje, a jakich trzeba unikać, by nie skóra nie wyglądała np. na zbyt bladą lub zmęczoną. Jeśli Twoja praca wiąże się z przestrzeganiem zasad dress codu, przygotujemy Twoją szafę również pod tym kątem.

Dowiesz się, jakie kolory są zgodne z zasadami dress codu i jakie ich odcienie pasują do Twojego typu kolorystycznego. Niebieski, biały czy granatowy, mają wiele odcieni. Korzystając z porad stylistki, dowiesz się jakie są konktretnie dla Ciebie odpowiednie. Pozwoli to unikać faux pas oraz wyglądać bardziej profesjonalnie.

Ulubione zestawy

Przed obejrzeniem zawartości Twojej szafy, możesz pokazać mi swoje 3 ulubione zestawy. Na co dzień, do pracy i na specjalne okazje. Dzięki temu, będę mogła zobaczyć co lubisz i jaki jest Twój styl.

Przegląd garderoby

Do analizowania zawartości szafy, będzie potrzebne duże lustro, w którym zmieści się cała sylwetka oraz przeniesienie wszystkich ubrań, butów oraz dodatków w jedno miejsce (jeśli masz je zgromadzone w kilku pomieszczeniach), ponieważ pozwoli to usprawnić pracę.

Kategoriami, przeglądamy co warto zatrzymać, a co powinno zniknąć z garderoby. Rzeczy zniszczone, niedopasowane do sylwetki, w nieodpowiednich kolorach, archaiczne fasony – wszystko to powinno zostać usunięte.

Nie musisz się jednak martwić, że wyrzucę wszystko. Tak, jak wcześniej wspomniałam, przegląd szafy ze stylistką ma na celu usprawnienie Twojej garderoby, ale to Ty podejmujesz ostateczne decyzje.

Jeśli posiadasz elementy, których nie będziesz już nosić, ale masz do nich sentyment (np. suknia ślubna bądź garnitur z balu maturalnego), nie będę Cię zmuszać do ich wyrzucania. Przegląd szafy ze stylistką, ma Ci pomóc, a nie powodować dodatkowy stres.

Z tego co zostało w Twojej garderobie, tworzę dla Ciebie stylizacje, odpowiednie na różne okazje. Przymierzamy każdy zestaw, aby zweryfikować, czy czujesz się w nim dobrze. Fotografuję każdą propozycję, ponieważ kiedy mnie już nie będzie, na podstawie katalogu zdjęć, bez problemu odtworzysz wszystkie stylizacje.

Na koniec, przygotowujemy listę rzeczy, które trzeba dokupić, aby garderoba była w pełni kompletna. Możesz od razu, umówić się na ‘Całodniowe zakupy ze stylistką’, bądź skorzystać z usługi ‘Zakupy online’. Jeśli podczas czytania artykułu, zainteresowały Cię owe usługi, zapisz się na pierwsze bezpłatne spotkanie. Odpowiem na Twoje pytania i razem ustalimy plan działania.

Na zakończenie przeglądu szafy ze stylistką

Po usłudze przeglądu szafy ze stylistką, dostajesz, w postaci e-booka oraz albumu ze zdjęciami w formie elektronicznej, opis Twojej sylwetki, typu kolorystycznego oraz spersonalizowanych wskazówek.

Dlaczego warto skorzystać z przeglądu szafy ze stylistką?

Pozbędziesz się niepotrzebnych i niedopasowanych rzeczy, które zalegają w Twojej garderobie. Dostaniesz mnóstwo wskazówek, które usprawnią wybór stylizacji.

Twoja garderoba zyska nowy fundament, odkryjesz w niej podstawowe i klasyczne modele, które będzie można mieszać z trendami, oraz wykorzystywać na każdą okazję.

Poznasz swój typ sylwetki i typ kolorystyczny. Dostaniesz katalog stylizacji, stworzonych z rzeczy, które już masz, oraz listę tego, w co warto wzbogacić Twoją szafę.

Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów, podczas kompletowania stylizacji, ponieważ po przeglądzie szafy ze stylistką, wszystko co masz, będzie ze sobą doskonale współgrało.

Odwiedź mój Instagram i zobacz poprzednie artykuły

Leave a Reply